Etnografinis tyrimas
Etnografinė tyrimo strategija gali būti taikoma įvairaus pobūdžio kultūros, kurią sudaro tam tikros žmonių grupė, kurias jungia bendri interesai, tapatumas, elgsena, nuostatos, pasaulėžiūra ir panašiai.
Pasirinkta tyrimo strategija paprastai reiškia, kad mokslininkas tyrinėdamas linkęs pasinerti į tam tikros kultūros ir socialinės srities interesų raiškos stebėjimą ir ilgą laiką leisti tarp savo mokslinio tyrimo subjektų. Pagrindinė tyrėjo paskirtis vykdant etnografinį tyrimą – kuo objektyviau aprašyti stebimą kultūrinį ar socialinį darinį, komunikaciją ir jų socialinių santykių struktūrą. Pagrindiniai etnografinių tyrimų šalininkai labai pabrėžia svarbą paaiškinti tyrimo subjektų gyvenimą ar kultūrą kiek įmanoma jų pačių požiūriu. Kokybinio tyrimo vykdytojui keliamas reikalavimas objektyviai fiksuoti pirminius duomenis, net jei jie prieštarauja jam žinomiems teoriniams teiginiams: Vadinasi, tyrėjas turi būti atsiskyręs nuo objekto ir tuo pat metu į jį įsigilinęs, juo gyvenantis, niekuo aklai netikintis stebėtojas. Jis ieško atsakymų į klausimus, kaip tiriamos grupės (bendruomenės, kultūros) nariai supranta reiškinius, kokią prasmę suteikia įvykiams, kaip suvokia tikrovę, kaip grupės nariai veikia grupėje, suvokia savo socialinę grupę, jos simbolius, socialinę aplinką, socializacijos sistemą, santykius su kitokio pobūdžio ar lygmens kultūromis. (B. Bitinas, L. Rupšienė, V. Žydžiūnaitė, 2008).
Etnografiniai metodai plačiai naudojami socialinių antropologų, taip pat sėkmingai pritaikomas ir kituose sociologiniuose tyrimuose, gilinantis į labai mažų grupių sub-kultūras ar visuomeninę prigimtį. Pavyzdžiui, ypač daug etnografinių tyrimų buvo atlikti darbo aplinkoje ir su sub-kultūrų ir kriminalizuojamomis grupėmis.
Etnografinė strategija labai glaudžiai susijusi su kitais kokybiniais tyrimo metodais, ypač stebėjimu ir interviu (dažnai naudojami kaip trianguliacija kartu su etnografine strategija), kadangi duomenys paprastai surenkami naudojant socialinės psichologijos tyrimo metodus. Etnografinio tyrimo rezultatas gali būti aprašymas, interpretavimas ar hipotetinis aiškinimas.